تلویزیون اینترنتی تا پایان سال جاری آغاز به کار می‌کند

وی ادامه داد: طی دو سال گذشته کار در زمینه تلویزیون اینترنتی در کشور آغاز شده و بسیاری از محتوای فیلم‌ها و سریال‌ها به محتوای دیجیتالی تبدیل شدند، بنابراین اکنون محتوا به اندازه‌ای که بتواند IPTV در کشور راه‌اندازی شود، وجود دارد.

به گزارش ایسنا بنابر پیش‌بینی موسسه بین‌المللی Pyramid، میزان درآمدهای ناشی از ارائه خدمات IPTV در سال ۲۰۱۵ میلادی، از مرز ۳۶ میلیارد دلار عبور خواهد کرد که این میزان به تنهایی، ۱۵درصد از کل درآمدهای خدمات تلویزیون پولی (Pay-TV) را شامل می‌شود.

به گفته کارشناسان نکته مهم در این روند، رشدی است که برای بازارهای آمریکای لاتین، آفریقا و خاورمیانه در نظر گرفته شده است.
این رشد ناشی از توسعه شبکه‌های باند وسیع و نیاز به پهنای باند بیشتر در خدماتی همچون IPTV است.

البته در این راستا ارائه‌دهندگان خدمات و اپراتورها باید به این مسئله توجه کنند که با در نظر گرفتن استراتژی‌های مناسب از جمله همکاری نزدیک‌تر با تامین کنندگان محتوا، خدمات IPTV را جذاب‌تر از گذشته به کاربران ارائه دهند تا بتوانند نسبت به خدمات تلویزیون سنتی، از مزایای رقابتی مناسب بهره‌مند شوند.

کارشناسان همچنین با تأکید بر وجود پتانسیل‌های قابل توجه برای ارائه خدمات محتوامحور در کشور، بر این عقیده‌اند که ارائه خدمات IPTV ضمن ایجاد رونق در صنعت محتوای دیجیتالی کشور، درآمدهای خوبی را برای بازیگران مخابراتی، رسانه‌ای و حتی اینترنتی کشور به همراه خواهد داشت.

درصورت تحقق این مهم، می‌توان سهمی از درآمدهای جهانی IPTV تا سال ۲۰۱۵ را برای ایران متصور شد.

ACS مخفف عبارت Advance communication systems به معنای سیستم‌های ارتباطی پیشرفته است ولی در اصل همان IPTV است که مخابرات عنوان ACS را برای آن برگزیده است.

/ 0 نظر / 22 بازدید